سؤال‌های رایج درباره‌ی دوره‌های آنلاین

آیا آموزش آنلاین مؤثر است؟

آموزش آنلاین، برای اکثر ما تجربه‌ای تازه است؛ تجربه‌ای که به خاطر محدودیت‌های اخیر با آن رو‌به‌رو شده‌ایم. دوره‌های آنلاین برای بزرگسالان در چند سال اخیر رشدی چشمگیری داشته‌اند، به طوری که برخی از معتبرترین آموزش‌ها در سایت‌هایی مانند Udemy یا Lynda وجود دارند. آموزش‌های رسمی کودکان مانند مدرسه و پیش‌دبستانی‌ها نیز در اکثر نقاط دنیا آنلاین شده‌اند؛ مثلاً امسال حدود ۷۳۰۰۰ دانش‌آموز در ایالات متحده به صورت آنلاین در مدرسه حاضر شده‌اند. برخی از مطالعاتی که اثربخشی آموزش آنلاین را بررسی کرده‌اند؛ نتایج نویدبخشی دارند: به عنوان این مثال در این مطالعه، آموزش آنلاین به اندازه‌ی آموزش‌ حضوری اثربخش بوده است. در پژوهشی دیگر نیز دانش‌آموزانی که در همه‌ی جلسات پیش‌دبستانی آنلاین حاضر بودند، نمرات بهتری به نسبت دانش‌آموزانی که آموزش حضوری دریافت کردند. برای جمع‌بندی منسجم در زمینه‌ی تأثیر آموزش‌های آنلاین، باید به عوامل متعددی مانند کیفیت تدریس مدرس، منابع و محتواهای کمک‌آموزشی، و مواردی مانند این توجه کرد؛ با این‌حال، به نظر می‌رسد آموزش آنلاین ظرفیت بالایی دارد که اکثر ما تا چند وقت اخیر از آن غافل بوده‌ایم.

در کلاس‌های آنلاین همپا چه می‌گذرد؟

هدف همپای کودک این است که در دوره‌های آنلاین، به دو نیاز اساسی کودکان پاسخ بدهد: نیاز به آموزش با کیفیت، و نیاز به تعامل با همسالان و مربیان.
دوره‌های آنلاین همپای کودک با یک گفت‌و‌گوی جمعی آغاز می‌شوند؛ تا کودکان طعم روابط با همسالان، که در این روز‌ها از آن دورتر شده‌اند را بچشند. پس از آن فعالیت‌ها و بازی‌های کلاس آغاز می‌شوند، تسهیل‌گر به صورت مستقیم و زنده بازی‌ را برای کودکان توضیح می‌دهد؛ بازی‌ای که هدفی آموزشی (متناسب با دوره‌ی آموزشی‌) دارد؛ سرگرم‌کننده و جذاب است؛ و با وسایل دردسترس منزل، یا بسته‌های آموزشی همپای کودک انجام می‌شود. بازی‌ها به وسیله‌ی ویدئو‌ها، اسلاید‌ها، یا نمایش‌ها و داستان‌های جذاب ارائه می‌شوند؛ تا کودکان را بیشتر جذب خود کنند. در فرآیند بازی، کودکان از یکدیگر و تسهیل‌گر بازخورد دریافت می‌کنند؛ تعامل آن‌ها ادامه پیدا می‌کند؛ تا فعالیت بعدی آغاز شود. در هر جلسه، چندین فعالیت یا بازی آموزشی متناسب با موضوع روز انجام می‌شوند؛ و در انتها تسهیل‌گران توضیحات و کاربرگ‌های جلسه را به کودکان و والدین ارائه می‌کنند؛ و به سؤالات و کنجکاوی‌های آن‌ها پاسخ می‌دهند. فرآیند ارزیابی پیش از دوره، جلسه‌های آموزشی و گفت‌وگو با والدین، تمرین‌ها کلاسی همگی در برنامه‌ی دوره‌های آنلاین همپای کودک جای گرفته‌اند.

ظرفیت کلاس‌های آنلاین همپای کودک چند نفر است؟

با وجود آن‌که آموزش آنلاین امکان یادگیری افراد بیشتری را در زمان واحد فراهم کرده است، ما باور داریم توجه مربی به هر یک از کودکان کلاس، و تعامل با آن‌ها بخشی ضروری از آموزش است. به همین خاطر، حداکثر هشت کودک در هر یک از کلاس‌های آنلاین همپا حاضر هستند، تا مربی به راحتی با هر یک از دانش‌آموزان تعامل کند.

آیا لازم است فرزند من مهارت یا توانمندی کار با رایانه یا تبلت را داشته باشد؟

خیر، در هنگام ورود به کلاس‌های آموزشی همپا، فرزند شما به هیچ مهارتی نیاز ندارد. چند عمل ساده، مانند قطع و وصل کردن میکروفون تمام مهارتی است که برای یادگیری در نرم‌افزار آموزش آنلاین همپا لازم است؛ و کودکان در طول بازی‌های ابتدای دوره این مهارت‌ها را از مربیان می‌آموزند.

آیا فرزند من به راحتی پای کلاس آنلاین می‌نشیند؟

آموزش‌های تیم همپای کودک، بازی‌محور و سرگرم‌کننده هستند، و تسهیل‌گران در جلسات ابتدایی توجه ویژه‌ای به ارتباط با کودکان دارند. هنگامی که آموزش‌ها با بازی، نمایش، و قصه ارائه می‌شوند، کودک جذب آن‌ها می‌شود و کلاس علاوه بر یادگیری، برای او جنبه‌ی سرگرمی نیز پیدا می‌کند. تجربه‌ی ما نشان می‌دهد کودکان به راحتی پای طرح‌درس‌های سرگرم‌کننده و جذاب می‌نشینند، و با کلاس آنلاین همراه می‌شوند. برای آرامش خاطر بیشتر شما، ما از هنگام ثبت‌نام یک دوره‌ی یک‌ماهه برای ارتباط کودک با کلاس در نظر می‌گیریم، و اگر فرزندتان با کلاس آنلاین سازگار نشده بود، تمامی هزینه‌ی ثبت‌نام‌ به شما بازگردانده می‌شود.

آیا امکان مشارکت رایگان در یکی از جلسات کلاس وجود دارد؟

بله! اگر علاقه‌مندید می‌توانید به صورت آزمایشی و بدون هزینه، در یکی از جلسه‌های دوره‌های آنلاین حاضر شوید؛ با فرآیند کلاس آشنا بشوید؛ و میزان ارتباط فرزندتان با آموزش‌های آنلاین را بسنجید و پس از آن برای حضور در دوره بهتر تصمیم بگیرید.

چه دوره‌ها و آموزش‌هایی در حال حاضر به صورت آنلاین ارائه می‌شوند؟

در حال حاضر، دوره‌های زیر به صورت آنلاین ارائه می‌شوند (با کلیک کردن روی هر یک از دوره‌ها وارد صفحه‌ی آن می‌شوید):
• دقت و تمرکز
• مهارت‌های زندگی
• بازی و ریاضی

برای شرکت در کلاس‌های آنلاین همپا به چه امکاناتی نیاز است؟

برای حضور در کلاس آنلاین، به یک کامپیوتر یا لپتاپ ساده و اینترنت استاندارد نیاز دارید. اگر این دو در دسترس است، هیچ‌ جای نگرانی برای مراحل دیگر وجود ندارد: پشتیبانی همپا پیش از شروع دوره، تمام فرآیند ورود به فضای کلاسی را با شما طی می‌کند، و در صورتی که هر سؤال یا مشکلی پیش بیاید، سریعاً آن را پیگیری می‌کند.

آیا زمان استراحت و خوراکی برای کودکان در نظر گرفته شده است؟

درست مانند کلاس‌های حضوری، کودکان در میان آموزش آنلاین نیز احتیاج به استراحت، و خوردن خوراکی دارند تا توان و انگیزه‌ی خوبی برای دریافت آموزش داشته باشند. در دوره‌هایی مانند پیش دبستانی آنلاین، مهد کودک آنلاین، و آماده‌شو، این زمان استراحت و خوراکی برای کودکان در نظر گرفته شده است.

سؤال‌هایی دارم که این‌جا پاسخ آن‌ها را پیدا نکردم، چگونه می‌توانم آن‌ها را با شما مطرح کنم؟

همکاران ما در تمامی روزهای کاری، از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۱۸، به صورت تلفنی یا در واتس‌اپ پاسخ‌گوی سؤالات و کنجکاوی‌های شما عزیزان هستند. سؤالات خود را از طریق تماس تلفنی (۰۲۱۴۶۰۴۶۵۸۸– ۰۲۱۴۶۰۱۳۸۷۹) یا پیام به واتس‌اپ (۰۹۱۲۹۳۷۷۸۰۱) با ما در میان بگذارید. ما در دایرکت اینستاگرام نیز پاسخگوی شما هستیم، با دنبال کردن صفحه‌ی اینستاگرام همپای کودک به ما پیام بدهید.

سؤال‌های رایج درباره‌ی دوره‌های حضوری

سؤالی دارم که پاسخ آن را این‌جا پیدا نکردم، چگونه آن را با شما مطرح کنم؟

اگر سؤالی دارید که پاسخ آن را این‌جا پیدا نکردید، می‌توانید در واتساپ به شماره‌ی ۰۹۱۲۹۳۷۷۸۰۱ پیام دهید، یا با شماره‌های مجموعه به صورت تلفنی تماس بگیرید. برای دریافت اطلاعات تماس به صفحه‌ی تماس با ما سر بزنید.

در مورد این‌که کدام دوره برای فرزند من مناسب است شک دارم، چطور در این مورد تصمیم بگیرم؟

اگر در مورد دوره‌ی آموزشی‌ای که برای فرزندتان مناسب است شک دارید، به صورت تلفنی یا از طریق واتساپ با ما تماس بگیرید و در این مورد مشورت کنید. می‌توانید با هماهنگی قبلی، به صورت حضوری نیز در مؤسسه حضور پیدا کنید، آموزش‌ها را ببینید، و در مورد کلاسی که برای فرزند شما مناسب است با مدرسین مجموعه صحبت کنید.

آیا امکان مشارکت رایگان در یک جلسه از کلاس‌ها وجود دارد؟

بله، می‌توانید با هماهنگی قبلی و تماس با ما، به صورت رایگان در یکی از جلسه‌ها حضور پیدا کنید. برای هماهنگی از طریق واتساپ یا تماس تلفنی اقدام کنید (بخش تماس با ما در منوی بالای صفحه).

آموزش‌ها به چه شکل به کودکان ارائه می‌شوند؟

تمامی آموزش‌ها به وسیله‌ی بازی و فعالیت ارائه می‌شوند، تا کودکان در حین سرگرمی و انجام بازی‌های جذاب مفاهیم و مهارت‌ها را یاد بگیرند.

مدت زمان برگزاری کلاس‌های آموزشی چقدر است؟

مدت زمان برگزاری هر دوره با توجه به محتوای آموزشی و گروه سنی کودکان حاضر در کلاس متفاوت است، با این حال به طور کلی هر کلاس مجموعه یک ساعت الی یک ساعت و نیم است، و تعداد روزهای برگزاری در هفته نیز در صفحه‌ی دوره‌های آنلاین و حضوری قابل مشاهده است.

مدرسین دوره‌ها چه افرادی هستند؟ تجربه و تخصص آن‌ها چقدر است؟

دوره‌های آموزشی همپای کودک، توسط روان‌شناسانی که تجربه‌‌ی آموزش به کودکان را دارا هستند طراحی و تدوین شده است، و تحصیلات و تخصص مدرسین اصلی تمامی دوره‌ها نیز مرتبط با آموزش به کودکان است.