یلدای کودکانه: بازی‌ها و داستان‌های همپا برای شب یلدا

 

یلدای امسال، متفاوت بود، و فاصله سرمای آن را دوچندان کرده بود. با این‌حال، این شب فرصتی بود برای آن‌که میان این همه دل‌مشغولی و دوندگی، با فرزندانمان بنشینیم و قصه بگوییم، فالی از حافظ بخوانیم، نگاهمان را با سرخی سفره‌ها گرم کنیم؛ و شبی خوب و به یادماندنی بسازیم. سال گذشته، یلدا را با هم جشن گرفته بودیم: جشنی پر از بازی، قصه، و قهقهه. امسال اما، داستان متفاوت بود، و نمی‌توانستیم یک جا جمع شویم و دلتنگی‌ها را کم کنیم. تصمیم گرفتیم با قصه‌ها و بازی‌های همیشگی‌مان، مهمان خانه‌های شما باشیم، هم کودکان را با نماد‌ها و معنای یلدا آشنا‌تر کنیم، هم با گرمای بازی‌های کودکانه به استقبال یلدا برویم.

فیلم سیزده دقیقه‌ای یلدای ما، با یک کاردستی هندوانه آغاز می‌شود، که کودکان را با این نماد آشنا می‌کند، و در عین حال مهارت دست‌ورزی آن‌ها را نیز تقویت می‌کند. پس از این کارت تبریک هندوانه‌ای، یک شعبده‌ی جذاب برای کودکان داریم: ناپدید کردن سکه،شعبده‌ای که یادگیری آن نیز برای کودکان آسان است، و می‌توانند آن را برای اطرافیان اجرا کنند. پس از آن، سراغ بازی با دکمه‌های رنگی می‌رویم، فعالیتی که هماهنگی بین چشم و دست، و مهارت‌های حرکتی ظریف کودکان را نیز تقویت می‌کند. در انتها، نوبت خاله فاطمه‌ی قصه‌گوست که سفره‌ی یلدایش را کامل کند، و یک داستان یلدایی برای شما تعریف کند. اگر این فعالیت‌ها برای شما جذاب هستند، صفحه‌ی اینستاگرام همپا را دنبال کنید، و هر هفته بازی‌ها و فعالیت‌های جدید همپای کودک را ببینید.

نوشته شده توسط Support Force در تاریخ ۹۹/۱۰/۱۶ ساعت ۰۸:۰۶ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: اخبار و رویداد‌ها | برچسب‌ها: بازی، داستان، شب یلدا، قصه، یلدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *