آغاز ثبت‌نام پیش‌دبستانی ۱۴۰۰

دوره‌ی پیش‌دبستانی، کودکان را برای ورود به دبستان آماده می‌کند، مفاهیم پایه را به آنان می‌آموزد، فضایی برای یادگیری تعامل اجتماعی فراهم می‌کند، و کودکانی توانمند‌تر را به استقبال سال‌های دبستان می‌فرستد. ما نیز از هم‌اکنون ثبت‌نام دوره‌ی پیش‌دبستانی ۱۴۰۰ را آغاز کرده‌ایم، تا فرصت بیشتری برای شناخت خانواده‌ها و همراهانمان داشته باشیم.

محتوای دوره

دوره‌ی پیش‌دبستانی همپا بر هفت محور آموزشی متمرکز است:

دست‌ورزی و لوحه‌نویسی مقدمه‌ی نوشتن هستند. مهارت‌های حرکتی ظریف (دست‌ورزی) به وسیله‌ی بازی‌هایی که انگشتان دست را درگیر می‌کنند تقویت می شوند، و لوحه‌نویسی بدون آموزش مستقیم، کودکان را برای نوشتن آماده می‌کند.

این بخش به رشد شناختی (ظرفیت‌های ذهنی) کودک توجه دارد، و فعالیت‌هایی منسجم در حوزه‌ی حافظه، استدلال، پردازش دیداری- فضایی، توجه دیداری و شنیداری، و حل مسئله را در برمی‌گیرد. حافظه‌ی کودک، نقش مهمی در به یاد سپردن مفاهیم آموزشی دارد. توانایی استدلال، در درس‌هایی مانند ریاضی نمایان می‌شود. پردازش دیداری-فضایی، در ساخت ماکت‌ها و جهت‌یابی خود را نشان می‌دهد و حل مسئله و برنامه‌ریزی، در تک تک فعالیت‌های روزانه‌ی کودک، او را یاری می‌کند.

کودک در خلال روزمرگی‌هایش، سؤال‌ها و کنجکاوی‌هایی پیدا می‌کند. این سؤالات نیاز به جست‌و‌جو دارند: «چرا برگ درختان می‌ریزد؟ چرا آب قل‌قل می‌کند؟». ما علاوه بر مواجهه با طبیعت، با فعالیت‌های متنوع کودکان را با مشاهده‌های علمی آشنا می‌کنیم. 

در این بخش با توجه به محتوا، نویسنده، مترجم و تصویرگر و ناشر؛ از کتاب‌های کودک استفاده می‌شود. این مبحث برای پاسخ‌گویی به دغدغه‌ی کتاب‌خوانی، و برای اینکه کودکان به این امر چه در دوره دبستان چه در بزرگسالی علاقه نشان دهند اهمیت دارد. محتوای کتاب‌ها با دقت انتخاب می‌شود، تا مفاهیم آن در ذهن کودکان ثبت شود؛ و تلاش می‌کنیم در طول کلاس نیز فعالیت‌های هنری متناسب با موضوع کتاب داشته باشیم.

در این بخش با مفاهیم بنیادین ریاضی بازی می‌کنیم و به آن‌ها می‌اندیشیم؛ مفاهیمی مانند عدد، نسبت، تناسب، جهت، موقعیت، کوچک و بزرگ که زمینه‌ی آموزش‌های ریاضی در دوره ابتدایی است. این آموزش‌ها، مداد – کاغذی نیستند. کودک، طعم لذت بردن از بازی با مفاهیم ریاضی را می‌چشد؛ بدون آن‌که درگیر آموزش خشک و نتیجه‌محور شود.

آواورزی آشنایی با آواها و صداهایی است که در آینده «خواندن» را ممکن می‌کنند. کودکان تلفظ و ادای صحیح آواهای زبان فارسی را در بازی‌های آواورزی، می‌آموزند. 

پیش از آن‌که شیمی و فیزیک به لباس فرمول‌هایی کاغذی درآیند، کودکان همچون دانشمندانی کوچک و بازی‌گوش، قوانین جهان پیرامونشان را کشف می‌کنند و با قواعد علمی، بازی می‌کنند؛ از آتش زدن برگی به کمک ذره‌بین، تا درگیر شدن با پاندول ساعت و ساختن رنگین کمان.

توضیح هر یک از این محور‌های آموزشی را از زبان تسهیلگران ما بشنوید:

رویکرد آموزشی همپای کودک

رویکرد آموزشی پیش‌دبستانی همپا، بر رشد سالم و همه‌جانبه‌ی کودکان تأکید دارد. برای دست‌یابی به این هدف، در طول دوره جلسات و گفت‌و‌گوهای مستمری با خانواده‌ها داریم، و از روش‌های ارزیابی متنوعی استفاده می‌کنیم. آموزش مفاهیم، مبتنی بر بازی و فعالیت‌هایی است که در حین سرگرمی و لذت، مفاهیم را به کودک می‌آموزند. محتوای آموزشی همپا و ابزار‌های آموزشی را متخصصین آموزشی مجموعه طراحی کرده‌اند. اگر علاقه‌مند هستید در مورد سرفصل‌های آموزشی و رویکرد ما بیشتر بدانید، با ما تماس بگیرید و سؤالات خود را با تسهیل‌گران همپا در میان بگذارید.

گفت‌و‌گو با مربیان دوره

تیم آموزشی همپا

تیم آموزشی پیش‌دبستانی همپا، تخصص‌های متنوعی متخصص با محور‌های هفت‌گانه‌ی برنامه‌ی آموزشی ما دارند. هر یک از متخصصین تربیتی ما، علاوه بر حضور پررنگ در برنامه‌ریزی و طراحی دوره، مسئولیت محور‌های آموزشی خاصی را نیز بر عهده دارند: 

فاطمه افقه
فاطمه افقهسرپرست آموزشی
ادبیات و نمایش کودک، مربی تخصصی پیش از دبستان
سارا نوابی
سارا نوابیروان‌شناس و مربی
ارزیابی‌های رشدی، آموزش آواورزی
بهناز غفاری
بهناز غفاریمؤسس و مدیر همپا
روان‌شناس کودک، طراح دوره‌های مهارت‌افزایی
مونا ابراهیمی
مونا ابراهیمیتسهیل‌گر و مربی
آموزش به کودکان از ۱۳۹۲ تاکنون، تعلیم‌دیده در حوزه‌ی والدگری
زینب حریری
زینب حریریمربی تخصصی علوم،هنر
کارشناس ارشد فیزیک، تعلیم‌دیده در حوزه‌ی هنر کودک

پیش‌دبستانی آنلاین است یا آفلاین؟

امیدواریم در پیش‌دبستانی ۱۴۰۰، در کنار فرزندانمان باشیم و دوره را به صورت حضوری برگزار کنیم. با این حال، همپای کودک پیش‌دبستانی سال ۱۳۹۹ را به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت کاملاً آنلاین برگزار کرد، بنابراین محتوای کامل پیش‌دبستانی آنلاین، کاملاً آماده است. در صورت استمرار شیوع ویروس کرونا، و آنلاین بودن محیط‌های آموزشی، ما نیز آموزش‌های خود را همانند سال ۱۳۹۹ به صورت آنلاین ارائه خواهیم کرد، و در صورت باز بودن محیط‌های آموزشی، به صورت حضوری پذیرای فرزندان عزیزمان خواهیم بود. برای کلاس‌های آنلاین، فقط به یک اینترنت استاندارد و لپتاپ، تبلت یا گوشی همراه احتیاج خواهید داشت. آموزش‌های آنلاین، به وسیله‌ی نمایش‌های خلاقانه، با شخصیت عروسکی «همپا» ارائه می‌شوند.

ارزیابی و جلسه‌های والدین

در ابتدای دوره، گفت‌و‌گویی مفصل با شما خواهیم داشت تا شما و فرزند عزیزمان را بهتر بشناسیم. این‌ گفت‌و‌گوها در طول دوره نیز به صورت مستمر ادامه خواهند داشت، تا شما دغدغه‌ها و شرایط فرزندتان را برای ما توضیح دهید، و ما نیز در خصوص عملکرد کودکان به شما گزارش‌هایی منسجمی ارائه دهیم. در طول فرآیند ارزیابی، از ابزار‌های سنجش مانند پرسش‌نامه‌های روان‌شناسی نیز استفاده می‌کنیم، تا مشاهده و گزارش ما دقیق‌تر باشد. روند کلی پیش‌دبستانی همپا، از لحظه‌ی ورود شما تا انتهای دوره و آمادگی برای ورود به دبستان، در تصویر زیر رسم شده است:

اطلاعات بیشتر

همکاران ما در تمامی روزهای کاری، از ساعت ۱۱ صبح الی ۱۸، به صورت تلفنی یا در واتس‌اپ پاسخ‌گوی سؤالات و کنجکاوی‌های شما عزیزان هستند. همچنین والدینی که تمایل دارند به صورت حضوری محیط پیش‌دبستانی همپا را ببینند، می‌توانند از اردیبهشت ماه با هماهنگی تلفنی از محیط پیش‌دبستانی بازدید کنند. 

گفت‌و‌گو و مشاوره‌ی تلفنی

گفت‌و‌گو و مشاوره‌ در واتس‌اپ

 

طول و زمان دوره

پیش‌دبستانی سال جدید از مهرماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود، و در خرداد ۱۴۰۱ به انتها می‌رسد. خانواده‌هایی که در این دوره ثبت‌نام می‌کند، برای جلسات و ارزیابی از تابستان ۱۴۰۰ با ما همراه خواهند شد، و کلاس‌های کودکان نیز از اول مهر‌ماه، پنج روز در هر هفته برقرار خواهد بود.

چگونه پیش‌ثبت‌نام کنم؟

برای انجام پیش‌ثبت‌نام، بدون نیاز به پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای، مشخصات خود را در فرم زیر وارد کنید. نام فرزند شما در لیست پیش‌ثبت‌نام ما قرار می‌گیرد، و تا ۴۸ ساعت بعد با شما تماس می‌گیریم. همچنین می‌توانید پیش‌ثبت نام را از طریق تماس تلفنی (۰۲۱۴۶۰۴۶۵۸۸ ۰۲۱۴۶۰۱۳۸۷۹) یا پیام به واتس‌اپ (۰۹۱۲۹۳۷۷۸۰۱) نیز هماهنگ کنید.

نوشته شده توسط Support Force در تاریخ ۹۹/۱۱/۲۶ ساعت ۱۴:۱۱ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: اخبار و رویداد‌ها | برچسب‌ها: پیش دبستان، پیش دبستانی، پیش‌دبستانی آنلاین