خدمات مشاوره

هر دوره‌ای از زندگی فراز و نشیب‌های خاص خود را دارد؛ تحول کودک هم از این قاعده مستثنی نیست و از زمان به دنیا آمدن کودک، ممکن است خود او یا خانواده‌اش با مسائل گوناگونی مواجه شوند. بسیاری از این چالش‌ها، بخشی طبیعی از فرآیند رشد و تحول کودک هستند؛ که می‌­توان این دشواری‌ها را با آگاهی و حمایت خانواده و آموزش‌های لازم به خوبی پشت سر گذاشت. با این وجود در برخی موارد، کودک به طور طبیعی قادر به حل مشکلات و سازگاری نیست و پریشانی حاصل از آن، خانواده را نگران می‌سازد.
در چنین شرایطی همراهی یک متخصص با خانواده، آگاهی بیشتری نسبت به چالش‌های کودک و برخورد درست با تعارض‌ها ایجاد می‌کند. در موارد بسیاری، نیاز است ناسازگاری‌ها و دشواری‌های طبیعی کودک برای والدین توصیف ­شود، تا آن‌ها بتوانند با نگرانی کمتر و تعامل صحیح، کودک را در روند حل مشکلات همراهی کنند.
استفاده از خدمات مشاوره علاوه بر ارتقا سلامت روان کودک و خانواده، تشخیصی دقیق‌­تری از شدت و کیفیت مشکل فراهم می­‌سازد تا در صورت نیاز، برنامه­‌ریزی تخصصی برای مواجهه با مشکل انجام شود. در این شرایط پس از ارزیابی‌های تخصصی، در صورت نیاز خدمات مشاوره، در حوزه­‌های زیر انجام می‌‌پذیرند:

  • آموزش‌­های فرزندپروری: مانند شیوه‌ی ارتباط صمیمانه با کودک، شیوه‌ی برخورد با مشکلات رفتاری و اصول تشویق و قانون‌گذاری.
  • مداخلات مربوط به رشد: آموزش برخورد خانواده در مقاطع حساس تحولی مانند اضطراب جدایی، مستقل خوابیدن کودک، آموزش‌های بهداشتی و تحول کلام و زبان.
  • بازی­‌درمانی: ارزیابی مشکلات رفتاری در حوزه‌های فردی و اجتماعی-ارتباطی و اجرای مداخلات مبتنی بر بازی‌درمانی.
  • هنردرمانی و آموزش‌ مهارت‌های روان‌شناختی از طریق هنر.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی خدمات مشاوره و تعیین زمان مراجعه، می‌­توانید از طریق شماره‌های مجموعه با ما تماس حاصل فرمایید.