درباره ما

از نخستین گام‌های کوچک و لرزان فرزندانمان در مسیر زندگی، همپایشان هستیم تا در این راه پر فراز و نشیب شاهد رشد و بالندگی آنها باشیم. آرزوی قلبی‌مان رضایت و شادکامی آنها در تمام لحظات زندگی‌ست، آرزویی که مجموعه‌ی ما را در این مسیر محکم و استوار نگه داشته است. تلاشمان بر این است که برای کودکان، به اقتضای دوره‌ی تحولی که در آن قرار دارند و ویژگی‌های خاصی که آن دوره دارد، بستری فراهم کنیم که موجب تقویت مهارت‌های مهمی نظیر مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی، حرکتی، توجه و تمرکز و… شود. تمامی این دوره‌های آموزشی زیر نظر افرادی طراحی می‌شود که در زمینه روان­شناسی کودک و نوجوان تخصص و تجربه لازم را داشته، و در نظر دارند که یادگیری کودک از شادی و سرگرمی او در فرآیند آموزش جدایی­ناپذیر است.

از اولین روزی که همپای شما هستیم، تلاش کردیم با استفاده از مبانی روانشناختی به فرزندانمان این فرصت را بدهیم تا مهارت‌هایی که برای پشت سر گذاشتن چالش‌های کودکی نیاز دارند، بیاموزند. این آموزش‌ها در قالب گروه‌های 6 تا 8 نفره شکل می‌گیرد و کودکان در طی آنها، علاوه بر تمرین و تقویت مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی، فضایی برای جرأت ورزی، استقلال و آموزش به وسیله‌ی بازی‌های جذاب را تجربه می‌کنند. علاوه بر این، آموزش موازی والدین و پاسخ­گویی به دغدغه­های آنان همواره جز اولویت های همپای کودک است. ارائه‌ی خدمات مشاوره فردی و ارزیابی‌های روانشناختی توسط متخصصین نیز از دیگر خدماتی است که در این مجموعه ارائه می­شود.

هدف اصلی مجموعه ما، ارتقای سلامت روان کودک و خانواده است و باور داریم که «آموزش» راهی امن و اطمینان‌بخش برای رسیدن به این هدف است. می‌دانیم که سلامت کودک مستقل از سلامت خانواده نیست و اگر تلاشمان بر شادکامی کودک است، باید در راستای سلامت خانواده نیز قدم برداریم. به همین جهت است که در برنامه‌ریزی آموزش‌ها، از والدین و خانواده کودک غافل نیستیم.

تیم همپای کودک اصول و ارزش‌هایی دارد که مهم‌ترین آنها به شرح زیر است:

  • اساس مجموعه و طراحی کلاس‌ها، بر پایه‌ مبانی علمی و تخصصی است و یکی از وجوه تمایز ما از سایر مراکز، همین مورد است. تلاش ما بر این بوده که در حداقل زمان ممکنی که کودکان در کنارمان هستند، بهترین و کاراترین آموزش‌ها را برایشان در نظر بگیریم.
  • همپای کودک در قبال آموزش‌هایی که طراحی می‌کند به کودک و خانواده متعهد است و در این راه، هرگز از این اصل فروگذار نیست.
  • تیم ما همواره به صورت مستمر و یکپارچه همراه کودک و خانواده است.
  • یادگیری در این مرکز، فعال و مشارکتی است و کودکان همواره در کنار آموزش‌ها لذت و شادی را تجربه می‌کنند.

تلاش ما بر این بوده که محیطی صمیمی و صادقانه فراهم کنیم و بسیار خوشحالیم که امروز خانواده‌ی بزرگی داریم که در لحظات خوشی و ناخوشی، کنار هم هستیم.

در سال ۱۳۸۹ اولین مجموعه‌ی آموزشی ما که شامل دوره‌های توجه و تمرکز، مهارت‌های زندگی و مهارت افزایی کودکان نوپا بود توسط مدیریت موسسه، سرکار خانم بهناز غفاری طراحی و اجرا شد. این مجموعه در حال حاضر با دوره‌هایی نظیر آشنایی با مفاهیم ریاضی و تقویت مهارت‌های حرکتی، غنی‌تر نیز شده است. اعضای تیم آموزشی این مجموعه، همگی در زمینه­‌هایی همچون ارتباط مؤثر با کودک و خانواده، رشد و تحول کودک، مدیریت کلاس­های آموزشی و . . . آموزش دیده‌­اند. همچنین همکاران ما در حوزه روان­شناسی بالینی و ارزیابی روان­شناختی، برای بررسی دقیق و تخصصی مسائل و مشکلات خانواده همپا و همراه ما هستند.