خدمات مشاوره

هر دوره‌ای از زندگی فراز و نشیب‌های خاص خود را داراست. تحول کودک هم از این قاعده مستثنی نیست و از زمان به دنیا آمدن کودک، ممکن است خود او یا خانواده‌اش با مسائل گوناگونی مواجه شوند. بسیاری از این چالش‌ها، جزئی طبیعی از فرآیند رشد و تحول کودک است که غالباً می­تواند این دشواری‌ها را با آگاهی و حمایت خانواده، و دریافت آموزش‌های لازم به خوبی پشت سر بگذارد. با این وجود در برخی موارد، کودک به طور طبیعی قادر به حل مشکلات و سازگاری نیست و پریشانی حاصل، خانواده را نگران می‌سازد.

در چنین شرایطی همراهی یک متخصص با خانواده، آگاهی بیشتری نسبت به چالش‌های کودک و برخورد درست با تعارض‌ها بدست می‌دهد. در موارد بسیاری، نیاز است ناسازگاری‌ها و دشواری‌های طبیعی کودک برای والدین توصیف ­شود، تا انها بتوانند با نگرانی کمتر و تعامل صحیح کودک را در روند حل مشکلات همراهی کنند.

استفاده از خدمات مشاوره علاوه بر ارتقاء سلامت روان کودک و خانواده به صورت کلی، تشخیصی دقیق­تری از شدت و کیفیت مشکل فراهم می­سازد تا در صورت نیاز، برنامه­ریزی تخصصی برای مواجهه با مشکل نیز انجام شود. در این شرایط پس از ارزیابی‌های تخصصی، در صورت نیاز خدمات مشاوره در حوزه­هایی همچون آموزش­های فرزندپروری، بازی­درمانی، مداخلات رشدی، هنردرمانی و . . . ارائه می­شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات مشاوره و تعیین زمان مراجعه، می­توانید از طریق شماره‌های مجموعه با ما تماس حاصل فرمایید.